Viimastel päevadel oleme võtnud marurahulikult ning ringi kihutamise asemel käisime hoopis L'Oceanogràficus ning telkisime Camping Playa Tropicanases. Siinkohal suure tänud, kummardused ning kallid Kaarlile ja Kristinale, kes meid L'Oceanogràfic piletitega varustasid- muchas gracias, amigos!
Tõele au andes on peaks siin igal tänaval need puhtusenipid olema, sest hispaanlased ei ole just kõige puhtamad inimesed Euroopas. Tänavatel prahti lendab nii, et jagub ning silma on ka jäänud, et paljud ei pese peale WC-s käimist oma käsi, mis on eriti rõve harjumus. Prügi oleks tänavatel ilmselt vähem, kui prügikaste rohkem oleks - üldiselt peab ikka mõnda aega oma prügiga ringi käima, enne kui prügikasti leiad. Ja kui leiadki, siis see prügikast on juba ääreni täis, nii et midagi juurde väga ei mahu või on see kast lihtsalt puruks pekstud.
Väga palju juttu L'Oceanogràfic pargist aga teha ei ole, pigem jagame paar huvitavat fakti ning näitame pilte:
*L'Oceanogràfic hõlmab 110 000 ruutmeetrise suurusega ala.
*Kõigi akvaariumite (kokku on neid 9) üldine koguveemaht moodustab 42 miljonit liitrit.
*L'Oceanogràfic kuulub Kunsti- ja teaduslinnaku koosseisu.
*L'Oceanogràfic on Euroopa suurim okeanaarium. Selles on umbes 45 000 isendit 500 erinevast liigist. Lisaks kaladele on esindatud ka imetajad, linnud, roomajad ja selgrootud.
Prügikoristustiim |
Hea hambumus |
Pildilt pole hästi aru saada, kuid tegelikult näitas see, millist inimeste tekitatud sodi võib leida mereloomade seest |
Merikilpkonnasid püütakse eriti julmal viisil |
Sisebassein ainult meile kahele |
Meie väike kodu |
Üleeile, 20. oktoobril, seadsime end sisse Benicassimi linnas, kuhu jääme nüüd vähemalt kuuks ajaks. Seda aega, mil siin oleme, kavatseme ära kasutada, et otsida endale püsivamat korterit või kui siin tõesti väga meeldib, võime ka siia korterisse kauemaks jääda. Allpool võite ka näha videotuuri meie uues kodus:
Eile käisime ka Hispaania stiilis šoppamas, mis tähendab, et veetsime toidupoes umbes 1-1.5h ning käru oli toodetest kuhjas. Kuna meie korteris polnud hetkel mitte midagi olemas, siis oli vaja kõik tarvilik ühekorraga ära osta. Nüüd vähemalt saame kodus ise süüa teha ning ei pea kohalikke „restorane“ nuumama.
Restoranidest rääkides- hispaanlased panevad palju suuremat rõhku toidukoha välimusele kui toidu enda kvaliteedile. Oleme käinud mitmes restoranis, mis välimuselt on täiesti viisakad, kuid toit ei kannata eriti kriitikat. Camping Playa Tropicanase lähistel asuvas restoranis sain Hannes liha, millest pool oli ilusti küpsenud ja pool oli täiesti toores ning minu lõhe oli täielikult maitsestamata ning samuti seest väheke kahtlane. Hannes mainis oma toorest lihatükki ka teenindajale, kuid ta lihtsalt naeratas, vehkis käega ja ütles „sorry“ ning sellega asi lõppes. Ning see polnud esimene kord, kus me sellise toidu osaliseks oleme siin saanud, nii et ei saa siinseid toidukohti just taevani kiita.
Toidud on kehvad, aga vähemalt vein on aus |
Hispaanias Kalevi küpsist nautimas- aitäh, Laane! |
Kommentaare ei ole:
Postita kommentaar